Surly - Trip To Warsaw [winyl]

Surly - Trip To Warsaw [winyl]
Marka: Astigmatic Records
Model: LP
Dostępność: 10
Cena: 100.00zł
Ilość:     - LUB -   Lista życzeń
Porównaj

Płyta winylowa Surly - Trip to Warsaw

Wydanie / Label: Astigmatic Records
Nr katalogowy: AR004EP
Rodzaj płyty winylowej: LP/EP
Rozmiar: 12''
Rok: 2018
Stan: winyl nowy w folii
Gatunek / Styl: electronic, jazz

płyta winylowa surly trip to warsaw astigmatic records ar004ep lp winyl przód okładki
płyta winylowa surly trip to warsaw astigmatic records ar004ep lp winyl tył okładki

Lista utworów:
Strona A:

  1. Trip To Warsaw
  2. THIRTEEN
  3. 4Q 510-511
  4. Scare Em To Death

Strona B:

  1. Wait Til The Stick Comes
  2. Whispers Through The Wall
  3. Train To Lodz

Kiedy w maju 2017 roku Polish Juke wydał płytę Surly "Trip to Warsaw", wywołało to spore zamieszanie na scenie. Polaczenie polskiego jazzu i Chicago Footwork szybko znalazło swoją drogę na falach radiowych, granych przez Kode 9 i Kutmah w NTS Radio. Pochwała albumu została również udostępniona na stronie internetowej beehype: "Fittingly released by Lodz, Polska wytwórnia płytowa Polish Juke, to jeden ze skromnych arcydzieł z 2017 roku".

Stało się jasne, że EPka "Trip To Warsaw" była ważnym albumem, który musiał być unieśmiertelniony na winylu, i dlatego Astigmatic Records i Polish Juke współpracowały, aby stworzyć zremasterowaną wersję "Trip To Warsaw" z dodatkiem jednego dodatkowego utwór "Whispers Through The Wall" (dostępny tylko na winylu).

Surly - pochodzący z Nowej Zelandii, jest członkiem kalifornijskiej ekipy Juke Bounce Werk znanej z eksperymentalnego podejścia do Juke / Footwork. Podejście Surly'ego pozwala uniknąć standardowego brzmienia szeroko stosowanego w tych gatunkach, pozostając wiernym wzorcom rytmów. Wybrał to samo podejście do produkcji EP-ki "Trip To Warsaw". Tytuł nie był zbiegiem okoliczności, ale wyraźnym hołdem dla polskiego jazzu. Szczypta romantyzmu, odrobina melancholii, miłości, wojny, niepokoju, atmosfery przytulnych klubów i sal próbnych spowitych dymem papierosowym, wypełnionych dźwięcznym jazzowym klimatem - wszystko to jest w "THIRTEEN", "4Q 510-511", "Train To Lodz". Nowoczesne elementy można znaleźć dzięki ulepszonym beatom i potężnym basom, szczególnie w utworach "Scare Em to Death", "Wait Til the Stick Comes". Ten album jest jak wehikuł czasu, eksploracja minionych dziesięcioleci, kiedy Footwork znalazł się za żelazną kurtyną.

Decyzja Surly'ego, by zagłębić się w Polish Jazz, nie była przypadkowa. Scott Ludvigson, prawdziwe nazwisko Surly'ego, jest synem znanego nowozelandzkiego muzyka jazzowego, Toma Ludvigsona, który grał z Krzysztofem Ścierańskim z legendarnej polskiej grupy Laboratorium. Można powiedzieć, że być może wiedza i miłość do muzyki wpojone przez jego ojca odegrały znaczącą rolę i pomogły ukształtować album Surly.

Napisz recenzję

Imię:


Twoja recenzja: Uwaga: Nie używaj HTMLa!

Ocena: Zła           Dobra

Przepisz kod w pole poniżej:Tagi: Surly
Przeceny
Płyty winylowe Muzyka Miasta ©